Witamy nowy rok szkolny

Published: 2019-09-24

Lato dobiegło końca. Wypoczęci i opaleni zebraliśmy się  2 września na święto rozpoczęcia roku szkolnego, aby z nowymi siłami   wrócić do nauki.  Święto zawsze niemal jednakowe, ale jednocześnie różne, bo czas minął, uczniowie urośli, ktoś przyszedł, a ktoś odszedł. Uroczystość rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu. Wszystkich zebranych przywitała dyrektor gimnazjum Mirosława Szostak, życząc pierwszakom, aby pokochali szkołę i czuli się w niej bardzo dobrze. Maturzystom natomiast - sukcesów w nauce, ponieważ mają przed sobą rok trudny, wypełniony ciężką pracą.

Zebranych także przywitała i sukcesów życzyła przedstawicielka starostwa Biała Waka p. Teresa Bogdziewicz.

Trudno wyobrazić sobie  święto rozpoczęcia roku szkolnego  bez brzmienia ,,pierwszego dzwonka”, trzymanego w małych rączkach pierwszoklasistki, niesionej w  ramionach maturzysty. Każdy pierwszoklasista otrzymał plecak z pełnym wyposażeniem, sprezentowanym przez Fundację ,,Pomoc Polakom na Wschodzie” w ramach akcji ,,Bon Pierwszaka”.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom życzymy owocnej współpracy, powodzenia w każdej działalności.

Urszula Teodora Urynowicz, uczennica klasy IIG