„Po łące biega lato, uwija się jak bąk...”

Published: 2019-06-20

„Po łące biega lato, uwija się jak bąk...”– słowa znanej piosenki zostały hymnem letniego obozu dla uczniów klas 1 – 4 Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace, który potrwał od 10 do 17 czerwca. Uczestnikom półkolonii opiekunowie zapewnili bogaty w różnorodne atrakcje oraz zróżnicowany tematycznie  program.  Harmonogram tworzony był tak, aby najlepiej spełnić oczekiwania dzieci i zapewnić im jedyną w swoim rodzaju zabawę.  Program obejmował zajęcia sportowo – rekreacyjne, muzyczno - taneczne, plastyczne, edukacyjno – poznawcze, podczas których uczniowie uczyli się pracować w zespole, kreatywnie wypełniać zadania, wszechstronnie się rozwijali.  14 czerwca – obozowicze wraz z opiekunami udali się na wycieczkę poznawczą do Kowna. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt, zamieszkujących w Zoo, jak również kształtowanie świadomości przyrodniczej uczniów.

Ważne jest też to, że uczniowie podczas całego obozu propagowali zdrowy tryb życia. Odbywały się poranne ćwiczenia gimnastyczne oraz wiele innych przedsięwzięć prozdrowotnych. 17 czerwca mieli ostatni, również obfity w wydarzenia dzień, który kończył się degustacją własnoręcznie wykonanych przekąsek – kreatywnie wykonane szpadki z owoców i warzyw. Podczas degustacji, uczniowie podsumowały swoje wrażenia z obozu oraz podziękowały sobie nawzajem za mile i treściwie spędzony czas. Na zakończenie uczestników czekała kolejna niespodzianka.

Tydzień obozu dzieci spędziły aktywnie i zdrowo. Przez cały czas wszystkim dopisywał wspaniały nastrój. Po prostu się działo! Aktywnie, kreatywnie, z pomysłem i uśmiechem!

Opiekunowie obozu wszystkim dziękują i życzą ciepłych udanych wakacji!

Nauczycielka klas początkowych J. Bukina