Maturzyści pożegnali się ze szkołą

Published: 2019-06-05

23 maja po raz ostatni dla uczniów klasy maturalnej zadźwięczał szkolny dzwonek. W tym dniu podsumowano spędzone przez uczniów 12 lat w murach tej szkoły. Podczas uroczystego apelu maturzyści żegnali grono pedagogiczne i swoich młodszych kolegów. Z kolei ich żegnała społeczność szkolna. Niejednemu łza zakręciła się w oku, bo to symboliczne pożegnanie oznacza również kres młodzieńczej beztroski, a zarazem początek dorosłego życia, do którego przepustką ma być matura -  nazywana często egzaminem dojrzałości.

Tradycyjnie były przemówienia i podziękowania, wręczanie kwiatów , dyplomów i nagród.   Rodzice maturzystów również otrzymali podziękowania za aktywny udział w życiu gimnazjum  oraz  klasy.

Wszystkim absolwentom gratulujemy i życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym , jak najmniej stresu i smutku, jak najwięcej uśmiechu i satysfakcji, aby to symboliczne wejście w dorosłość było przez całe Wasze późniejsze życie wyłącznie miłym wspomnieniem.

Wychowawczyni klasy IVG