Edukacja początkówki do Trok

Published: 2019-06-03

30 maja uczniowie klas 1-4 pod opieką swych wychowawczyń wyruszyli na wycieczkę edukacyjną do Trok. Były zamówione zajęcia przez paszport edukacyjny kultury oświaty.

Uczniowie klas 1-2 zapoznali się z epoką Średniowiecza, z bronią XII – XV w. Oglądali ekspozycje broni, praktycznie mogli przymierzyć ubiór rycerzy.

Uczniowie klas 3-4 zapoznali się z legendami Trok, a jest ich wiele. Następnie rysowali legendę, która została w pamięci lub spodobała się.

Po skończonych zajęciach mieli możliwość podziwiać różnorodne ekspozycje ilustrujące codzienne życie zamku.

Na zakończenie wycieczki była okazja  skosztowania potraw tradycyjnej karaimskiej kuchni- kibinów w jednej kawiarni Trok.

Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i emocji. Takie wspólne spędzone chwile pomagają integrować się i poznać lepiej siebie nawzajem.

Wychowawczyni klasy 3

Leonarda Markielewicz