Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

Published: 2019-04-17

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Aby zostać czytelnikami, uczniowie klasy 1, musieli wykonać różne zadania i udowodnić, że są godni tego miana. Musieli ułożyć puzzle i podać tytuł bajki, dopasować rekwizyty do wylosowanej bajki, odgadywali również bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Odpowiadali na pytania: jak należy troszczyć się o książki, jak zachowujemy się w bibliotece i tp. Na zakończenie uroczystego spotkania pierwszoklasiści otrzymali zakładki do książek oraz pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Część artystyczną przedstawili uczniowie klasy 4: Agnieszka Bojarin, Agata Kowalewska, Sylwia Wiszniewskite, Andrzej Grigorjewas i Arnold Ragoża.

Od tej chwili uczniowie klasy 1 są pełnoprawnymi czytelnikami i mamy nadzieję, że będą stałymi gośćmi w bibliotece, a kontakt z książką sprawi im wiele radości i zadowolenia.

Bibliotekarka, Maria Bukina