Konkurs ortograficzny „O pióro Sienkiewicza”

Published: 2016-05-18

W ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza, 17 maja, 37 uczniów ze szkół rejonu solecznickiego  z polskim językiem nauczania zmierzyło się w konkursie ortograficznym „O pióro Sienkiewicza”. Celem organizowanego przez Solecznicki Rejonowy Oddział Związku Polaków na Litwie konkursu  jest wyłonienie uczniów piszących najpoprawniej pod względem ortograficznym, a ponadto zwrócenie uwagi na konieczność ciągłego zdobywania umiejętności ortograficznych. Nasze gimnazjum prezentowały Marta Urgalewicz oraz Elżbieta Wojtkiewicz, uczennice kl. 7 i 8.

Do uczestników konkursu zwrócił się mer rejonu solecznickiego, prezes Solecznickiego Rejonowego Oddziału ZPL Zdzisław Palewicz.

-          - Ważne jest porównać swoją wiedzę z wiedzą innych, ale ważne też, że każdy uczestnik zostaje nie tylko z dyplomem konkursu, ale pewnym doświadczeniem, które niewątpliwie przyda mu się i w nauce, i w życiu. (...)

Gratulujemy naszym dziewczynom udziału w konkursie! Pragniemy, by zamiłowanie do mowy ojczystej dawało owoc satysfakcji samym uczniom jak również nauczycielom naszego gimnazjum.

Starszy nauczyciel j. polskiego Janina Snarska