Rejonowy konkurs „Pokochaj Polską Mowę 2019“

Published: 2019-04-01

Rejonowy konkurs „Pokochaj Polską Mowę” na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace. W tym roku miała miejsce już piąta jego edycja.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4 ze szkół i gimnazjów  rejonu solecznickiego oraz rejonu trockiego: Gimnazjum w Ejszyszkach, Gimnazjum  A. Krepsztul w Butrymańcach, Gimnazjum  Ludwika Narbutta w Koleśnikach, Szkoła Podstawowa  Andrzeja Stelmachowskiego w Starych Trokach, Gimnazjum  Michała Balińskiego w Jaszunach, Gimnazjum  Pawła Ksawerego Brzostowskiego w Turgielach,  Gimnazjum Jana Śniadeckiego oraz opiekunowie konkursu Gimnazjum  Elizy Orzeszkowej w Białej Wace.
 Zmagania językowe uczniów odbyły się 27 marca. Uczniowie rozwiązywali zadania w ciągu jednej  godziny, za które mogli uzyskać 40 punktów. Prace konkursowe składały się z dwóch części: językowej oraz czytania tekstu ze zrozumieniem. Zadania  były niełatwe i wymagały posiadania dobrej wiedzy. Oczekując na wyniki, wszyscy uczniowie wraz ze swoimi paniami mieli ciekawe edukacyjne zajęcie w Sali Imprez w Białej Wace, za które serdecznie dziękujemy   pani Ani Woronieckiej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Zwycięzcami rejonowego konkursu „Pokochaj Polską Mowę 2019“ zostali:

II miejsce: Greta Manuiłowa z  Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego  w Solecznikach ( nauczycielka Irena Gredziuszko)

III miejsce: Sylwia Pukelytė z Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego  w Solecznikach ( nauczycielka Jadwiga Nowosławskaja)

III miejsce:  Inesa Stankiewicz z Gimnazjum im. Pawła Ksawerego Brzostowskiego w Turgielach (nauczycielka Lilia Basliekenė)

Wyróżnienie:  Emilia Stanczik z Gimnazjum w Ejszyszkach  (nauczycielka Genoefa Paszkiewicz)

Serdecznie gratulujemy!!!