Wycieczka uczniów klasy 2 do redakcji dziennika „Kurier Wileński“

Published: 2019-03-12

28 lutego uczniowie klasy 2 wraz ze swoją wychowawczynią zaplanowali wycieczkę do Wilna. Już w styczniu zapadła decyzja o odwiedzeniu redakcji, gdyż uczennica tej klasy została laureatką konkursu „Pomocnik św. Mikołaja to ja”. Niejednokrotnie brali też aktywny udział w różnych konkursach „Pocopotka“, więc postanowili odwiedzić zespół redakcji i dowiedzieć się w jaki sposób dziennik trafia do czytelników.

W redakcji i drukarni naczelny redaktor Robert Mickiewicz spotkał nas i zapoznał z procesem codziennego redagowania gazety i jej drogą do czytelnika. Redaktor opowiedział nam o historii, problemach i sukcesach polskiego dziennika na Litwie, podzielił się zabawnymi redakcyjnymi plotkami oraz wytłumaczył, dlaczego zawód dziennikarza można uważać za jeden z najciekawszych.

Dziękujemy redaktorowi Robertowi Mickiewiczowi za wycieczkę po redakcji „Kurier Wileński“ i za prezenty, które sprawiły ogromną radość uczniom. Jesteśmy wdzięczni dyrektorowi naszego gimnazjum, Mirosławie Szostak, za możliwość nieodpłatnego wyjazdu do Wilna.

W drodze powrotnej zapaliliśmy znicze na grobie marszałka J. Piłsudskiego i przypomnieliśmy fakty z jego życia i historii.

Wychowawczyni klasy 2 Cz. Orłowska