Z ziarenka do bochenka

Published: 2019-02-22

W tym roku szkolnym , propagując zdrowy tryb życia, mieliśmy dużo różnorodnych ciekawych zajęć. Na ten temat ,w lutym miesiącu, mieliśmy ciekawe zajęcie w białowackim Domu Imprez u pracowniczki tej placówki pani Anny Woroneckiej.

Po przybyciu, uczniowie byli usadzeni przy stołach. Przed każdym uczniem leżał kłos zboża i dwa kamienie. Pani Ania zapoznała z tematem zajęcia i kazała z kłosów wybrać ziarenka. Następnie te ziarenka uczniowie starali się przemleć kamieniami na mąkę. Praca była dosyć trudna.

Upieczony chleb już czekał na uczniów, ale najpierw z dużym wysiłkiem został wybrany z piekarnika. Następnie dzieci zapoznały się ze starymi przyrządami, pomagającymi zemleć ziarna i otrzymać mąkę.

Na koniec wszyscy byli zaproszeni do wspólnego stołu, gdzie skosztowali upieczony chleb z herbatką i konfiturami.

W imieniu wszystkich uczniów chcę podziękować za treściwe zajęcie. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy z Anią na innych edukacyjnych lekcjach.

Wychowawczyni klasy 3  Leonarda Markielewicz