Święto Dziadków w początkówce

Published: 2019-01-24

Jak ten czas wciąż leci!

Cieszą się dziećmi swoich dzieci.

I myślą widząc ich gromadkę,

Że miło być babcią i dziadkiem.

Mimo, że styczeń jest miesiącem zimowym, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest święto naszych kochanych babć i dziadków.

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

Dnia 22 stycznia w gimnazjum została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli dziadkowie, aby podziwiać występy swoich wnucząt.

Pani dyrektor, p. Mirosława Szostak oraz nauczycielki klas początkowych Leonarda Markielewicz oraz Janina Bukina przywitały gości.

W pięknie udekorowanej sali dzieci przygotowały piękny program artystyczny. Były to wiersze, piosenki związane tematycznie z tym świętem w języku  polskim i litewskim, taniec oraz inscenizacja  pt. ,,O babci, wilku i kolorowych czapeczkach”. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne oraz aktorskie.

Za tak piękne wystąpienia podziękowała nauczycielkom babcia p. Fiodorowa.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek do szkolnej stołówki. Tam zostali obdarowani laurkami z życzeniami przygotowanymi wnukami własnoręcznie.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Nauczycielka klasy 3 Leonarda Markielewicz

Autorzy zdjęć - nauczycielka klasy 3 Leonarda Markielewicz