Wycieczka do Świętego Mikołaja

Published: 2018-12-17

- Do Świętego Mikołaja!!!! -  Te słowa padły w grudniu z ust uczniów klas początkowych i wszyscy zaczęliśmy odliczać dni, aż w końcu nadszedł upragniony przez wszystkich 13 grudnia - dzień wyjątkowego spotkania.

Na początku uczniowie wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami wyruszyli do Trok, gdzie po chwili czekania, na stację przyjechał pociąg Świętego Mikołaja z trzema wagonami. Konduktor pociągu zaprosił nas do środka i ruszyliśmy w drogę. Po przybyciu do miejsca, dzieci witał i zapraszał do zabawy Święty Mikołaj. Chociaż powietrze było dosyć mroźne, nie było to przeszkodą do wspólnych zabaw. Uczniowie mieli okazję otrzymać pieczątki i wrzucić listy do skrzynki pocztowej Świętego Mikołaja. W końcu każde dziecko otrzymało od Niego słodki prezent.

Następnym etapem naszej wycieczki był program pieczenia „kibinów“ czyli pierogów Karaimów litewskich. Każdy uczeń miał okazję ulepić swój kibin z kruchego ciasta z nadzieniem z mięsa. W restauracji „Senoji Kibininė“ degustowaliśmy potrawy kuchni karaimskiej – kibinów z rosołem.

Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz wesoło, w gronie przyjaciół, spędzić czas.

Dziękuję wszystkim rodzicom i nauczycielom klas początkowych za udział w organizacji wycieczki.

Wychowawczyni klasy 1, Janina Bukina