Tegoroczne obchody Dnia Patronki w Gimnazjum E.Orzeszkowej

Published: 2018-11-21

Tegoroczne obchody Dnia Patronki w Gimnazjum E.Orzeszkowej stały sie kolejną okazją do zgłębienia wiedzy uczniów o drogach Rzeczypospolitej do wolności. Bez wątpienia pisarce, pragnącej działać na rzecz polskości, krzewić oświatę wśród społeczności , miłe są tego typu uczty literackie, jaka miała miejsce w kolejnym jej Dniu Imienin, 19 listopada.

Coroczne obchody Dnia Patronki w naszym gimnazjum  stały sie okazją do uczty duchowej jakim powszechnie są CZYTANIA NARODOWE. Wspólne czytanie jest naszym wielkim, wspólnym spotkaniem z klasyczną literaturą, pisaną pięknym polskim językiem.

W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości Para Prezydencka zaprosiła Polaków do czytania Przedwiośnia Stefana Żeromskiego.

Dziękujemy za uświetnienie programu grupę śpiewaczą oraz rodziców, gości i nauczycieli, którzy dołączyli się do głośnego czytania i refleksji nad dziejami ojczystymi.

Organizatorzy: Janina Snarska, Aleksandra Bojarin