Młodzież z Białej Waki uczciła 100 rocznicę Niepodległości Polski

Published: 2018-11-12

11 listopada z okazji Święta Niepodległości Polski na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania niepodległości odbyły się różnego rodzaju imprezy. Każdy Polak tego dnia mógł wybrać sposób w jaki chce uczcić ten piękny narodowy jubileusz.

Młodzież białowackiego gniazda ,,Sokół“, uczniowie z gimnazjum im. E. Orzeszkowej w Białej Wace oraz   mieszkańcy gminy rozpoczęli swoje uroczyste przygody ceremonią wciągnięcia na maszt flagi Polski przy budynku starostwa w Białej Wace. Następnie wszyscy razem udali się na Rossę, gdzie wszyscy Polacy Litwy połączyli się w jedną rodzinę i oddali hołd twórcy niepodległego państwa polskiego – Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Wspólna modlitwa, składanie wieńców i zapalanie zniczy   na grobie Marszałka to dobra okazja, by zrozumieć, że wolność, którą dziś mamy, powinniśmy cenić, o nią dbać i pamiętać tych, ktorzy ją dla nas zdobywali.