Pasowanie na Czytelnika Biblioteki

Published: 2016-04-28

Dnia 26 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów klasy pierwszej na Czytelnika Biblioteki.

W podróż do krainy książek  - BIBLIOTEKI pierwszaki wyruszyli lokomotywą. Przewodnikami w tej podróży byli uczniowie klasy IV, którzy zamienili się w rozmaite postacie ze znanych bajek. Była tam Wróżka, groźna Czarownica, Kot w butach, Czerwony Kapturek oraz Śpiąca Królewna. Te bajkowe postacie zachęciły pierwszaków do odgadywania zagadek. Za prawidłową odpowiedź otrzymali kartoniki z literkami.  A tuż przy samych drzwiach biblioteki musieli ułożyć słowo BRAWO. Brawo pierwszakom, bo świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Ale w bibliotece czekały na nich nowe zadania – rozwiązywanie krzyżówki i układanie wyrazów do opowiadania o powstaniu książki, czyli drodze książki od autora do czytelnika, z którymi uczniowie pierwszej klasy sprawili się wspaniale.
     I oto zawitała do biblioteki ,,książka“, która żaliła się na swój los, bo nie szanują ją inni czytelnicy – wybrudzili, poplamili, kartki wyrwali... Pierwszoklasiści obiecali, że będą książki szanować i krzywdy im nie zrobią.
      Gdy impreza dobiegała końca, wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i zakładkę do książki.
      Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Bibliotekarka Maria Bukina