Lekcja w bibliotece miasteczka

Published: 2018-10-15

W piątek 13 pażdziernika, pani bibliotekarka gimnazjum Maria Bukina, zaproponowała klasom 3-4 edukacyjną lekcję w bibliotece miasteczka.

Celem wycieczki było także rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania z biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza.
 Uczniowie mile zostali spotkani przez bibliotekarki, panie  Krystynę i Stelę.Pani Krystyna zaprowadziła do sali z książkami dla młodszych dzieci. Widzieliśmy także piękne kukiełki, które należą do teatru kukiełkowego. Pani bibliotekarka opowiedziała o bibliotece, pokazała regały z książkami dla dzieci młodszych, encyklopedie, słowniki.
 Następnie zostali wszyscy zaproszeni do stolików, na których leżały książki. Dzieci poczytały urywki z przyniesionych ze sobą  książek, opowiedziały, jakie książki czytała im mama, babcia w dzieciństwie.
 Po mile spędzonym czasie wśród książek, wróciliśmy pełni wrażeń do szkoły.
 Miejmy nadzieję, że wizyta zainspiruje dzieci do sięgnięcia po książki pełne fascynujących przygód i czarów. Wiedzą, gdzie mają je szukać.

Nauczycielka klasy 3, Leonarda Markielewicz