Konkurs ruchu drogowego „Sygnał świetlny”

Published: 2016-04-23

15 kwietnia w naszym gimnazjum odbył się konkurs ruchu drogowego dla uczniów klas I – IV. Uczestniczyli w nim uczniowie, którzy wyróżnili się lepszą wiedzą wśród swoich kolegów. Najlepsi byli wydelegowani na konkurs szkolny.

W auli gimnazjum na uczestników czekały panie z przyszykowanymi według regulaminu pytaniami. Uczniowie wykazywali swoją wiedzę w znakach drogowych, odpowiadali na pytania o regułach zachowania się na drodze, w autobusie, w samochodzie. Na przejściu dla pieszych pokazali, jak prawidłowo trzeba przechodzić przez jezdnię.

Uczeń z każdej klasy, który uzbierał najwięcej punktów został wynagrodzony książeczką o ruchu drogowym i 29 kwietnia będzie uczestniczył w rejonowym konkursie ruchu drogowego.

Nauczycielka klasy 3 Czesława Orłowska