Wyjazd do teatru

Published: 2018-09-17

Uczniowie klas początkowych gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej zostali zaproszeni do Solecznik na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. W piątek, 14 września znaleźliśmy się w dużej gromadzie roześmianych dzieci, których rozweselał teatr „Wagabunda” z Polski. Podwórko przed Centrum Kultury w mgnieniu oka zamieniło się w plac zabaw, na którym były zaprojektowane konstrukcje z rozmaitych przedmiotów użytku codziennego. A weseli aktorzy zapraszali dziatwę do rozmaitych gier podwórkowych, w których można było dostrzec elementy teatru ulicznego oraz sztuczek cyrkowych. Następnie w sali Centrum Kultury uczniowie obejrzeli piękne przedstawienie.

Wyjazd na festiwal wzbudził w dzieciach wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu, ponieważ  takie wydarzenie nie jest codziennością, dlatego wszyscy byli pod wielkim wrażeniem i w drodze powrotnej dopytywali się  o możliwość kolejnego wyjazdu.

Jesteśmy wdzięczni za wspaniałą okazję wesołego i treściwego spędzenia czasu i kierujemy szczere podziękowania dla dyrektora Centrum Kultury w Solecznikach pani Grażynie Zaborowskiej.

W imieniu nauczycielek klas początkowych

Janina Butkevičienė