Rok szkolny nasze gimnazjum rozpoczyna od projektu edukacyjnego „Tropem Niepodległości“

Published: 2018-09-14

Rok szkolny 2018/2019 nasze gimnazjum rozpoczyna  od projektu edukacyjnego  „Tropem Niepodległości“ . Projekt ten jest skierowany do uczniów, nauczycieli  jak również całej społeczności lokalnej, gdyż ogólnym celem projektu jest upamiętnienie jubileuszu 100-lecia Niepodległości oraz rozwinięcie u społeczności gimnazjum kompetencji kluczowych w zakresach: historycznym, językowym, przyrodniczym i społecznym.

Pragniemy podzielić się wrażeniami z pieszego rajdu patriotycznego do Puszczy Rudnickiej, w miejsca pamięci narodowej, które odwiedziliśmy 13 września.

- W Puszczy Rudnickiej ginęli żołnierze różnych wojen i armii, różnych narodowości i wyznań. Nie wiemy, gdzie są ich mogiły, ich rodziny nie wiedzą, gdzie spoczęli ich bliscy. Byli żołnierzami, walczyli o swoją ojczyznę. Każdemu żołnierzowi należy się pamięć, dlatego, że śmierć żołnierska to ofiara złożona na ołtarzu Ojczyzny - tymi słowami rozpoczęła patriotyczny wypad K. Sławińska.

Oddając cześć pamięci poległych za ideę wolności w miejscach upamietniających historię powstania styczniowego, zapalono znicze.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA WSPÓŁPRACĘ I CIEKAWIE SPĘDZONY CZAS PODCZAS ODKRYWANIA ŚLADÓW HISTORII NA NASZYCH TERENACH.

J.Snarska