Wycieczka samorządu uczniowskiego do Trok

Published: 2018-06-20

W dniu 12 czerwca 2018 roku z okazji podsumowania ciężkiej pracy przez cały rok szkolny, a także z okazji zakończenia roku szkolnego, samorząd szkolny postanowił zorganizować edukacyjno-rozrywkową wycieczkę do Trok oraz parku rozrywkowego w Anupriškės.

Pierwszym  punktem zwiedzania był zamek trocki. Przy wejściu na plac zamkowy podzieliliśmy się na trzy małe grupki, aby  łatwiej nam było wszystko zwiedzić i później podzielić się  swymi wrażeniami. Zwiedzając muzea i wieżę zamkową zauważyliśmy, że są tu także turyści z Niemiec, Polski, Japonii, Południowej Korei, Łotwy i Chin. Przy wejściu na wieżę  napotkaliśmy turystów z Południowej Korei, którzy zaproponowali nam zrobić wspólne zdjęcie. Także nawiązaliśmy kontakt z pewną panią z KBS (Korean Broadcasting System), która dała nam swoją wizytówkę i link na swą stronę w Facebook’u.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był park rozrywkowy w Anupriškės, ale  jak to zawsze bywa po raz pierwszy, zabłądziliśmy, skręciliśmy zupełnie w innym kierunku, ale w końcu znaleźliśmy drogę  i trafiliśmy do wymarzonego celu. W parku rozrywkowym czekało na nas wiele różnych zajęć, ale  zdecydowaliśmy, że pójdziemy wyłącznie do parku linowego. Opiekunowie parku dali nam specjalne „przyrządy”, za pomocą których moglibyśmy bezpiecznie wspinać się po trasach, skłądających się z rozpiętych na różnych wysokościach między drzewami lin, drabinek, mostków, platform itp. W parku było dużo różnych tras- od bardzo prostej do najtrudniejszej. Żólta i pomarańczowa trasy były  dla dzieci, zielona służyła dla nas rozgrzewką, natomiast niebieska, czerwona, różowa i czarna wzbudzały lęk.( Czarna trasa tylko od 16 lat). Pięć odważnych osób z naszego samorządu pokonało wszystkie siedem tras.

Po dawce adrenaliny wszyscy byliśmy zmęczeni i głodni, dlatego w drodze do domu zawróciliśmy do karczmy, gdzie smacznie zjedliśmy obiad. Wracając do domu omawialiśmy nasze wrażenia z wycieczki, która oczywiście wszystkim bardzo się spodobała i  byliśmy bardzo zadowoleni, że spędziliśmy ostatni dzień przed końcem roku szkolnego na przyrodzie, wspinając się po leśnych trasach i myśląc już tylko o wymarzonych wakacjach.

Elżbieta Wojtkiewicz, uczennica klasy IIG