Półkolonie już za nami …

Published: 2018-06-08

W przededniu lata dla najmłodszych uczniów zabrzmiał ostatni dzwonek. Ale to było nie pożegnanie ze szkołą, a tylko z lekcjami. Bo na dzieci czekały w szkole półkolonie „Szkolne kwiatki”. I tu właśnie zaczęła się letnia przygoda, która trwała dwa tygodnie. Program półkolonii był niczym szkolne kwiatki, bardzo urozmaicony. Dzieci miały ciekawe zajęcia poświęcone stuleciu Odzyskania Niepodległości Polski, których celem było kształtowanie miłości do narodu polskiego i chęci poznania tego, co polskie. Dzieci śpiewały piosenki polskie, uczestniczyły w zajęciach sportowych, które były poświęcone tej jubileuszowej dacie. Aby urozmaicić program uczestnicy półkolonii zwiedzili pobliską wieś Rudniki, która ze swej słynnej historii jest nazywana królewskimi Rudnikami, zajrzeli także do miejscowego kościoła oraz udali się do pobliskiej puszczy, która jest świadkiem walk narodowowyzwoleńczych. Kolejny dzień przyniósł w prezencie wycieczkę do Wilna, która była bardzo udaną i treściwą. Przy grobie marszałka J. Piłsudskiego dzieci zaczerpnęły sporo wiedzy o tej słynnej osobowości, zapaliły znicze, następnie udały się do parku rozrywkowego. Doznanych wrażeń nie da się ująć w pełnym zakresie, to trzeba było przeżyć i poczuć sercem tę radość, która wypełniała naszych dzieci.

Pogodne, tryskające radością i szczęściem buzie dzieci są oznaką dobrego odpoczynku po długich miesiącach nauki. Za ten odpoczynek posyłamy słowa szczerego podziękowania do Stowarzyszenia „Wspólnota Polska, oddział w Łomży, które od wielu lat wspiera materialnie i czuwa nad odpoczynkiem naszych dzieci.

Janina Gaidienė, nauczycielka Gimnazjum im. E. Orzeszkowej