Nietradycyjny dzień w szkole "W krainie bajek"

Published: 2018-05-04

30 kwietnia w ramach projektu ,,Działajmy razem“ (,,Veikime kartu“w gimnazjum zorganizowaliśmy nietradycyjny dzień ,,W krainie bajek“. O tym, że teatr to nie tylko zabawa ale, nabywanie nowych umiejętności, ćwiczenia językowe, praca nad rozwijaniem umiejętności improwizacyjnych i naśladowczych, podejmowanie odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również za pozostałych uczestników grupy, oraz przede wszystkim wspólne spędzanie czasu.

My jako 2 grupa przedstawiliśmy bajkę ,,Kopciuszek‘‘. Myślimy, że dla widzów się spodobało i nasze starania nie byli bez przyczyny stracone. Później każda z grup wylosowała po jednej bajce i po trzech lekcjach przygotowania się również przedstawiła swoją bajkę dla społeczności szkoły. Myślimy, że każdy spróbował zagrać w teatrze i pokochać teatr w sobie, i przekonał się, że scena to nie jest na tyle strasznie, jak myśleli. Mamy nadzieję, że wszyscy którzy brali udział w tym dniu, mają dobre wrażenia z tego przeprowadzonego przez nas projektu.

Uczennica klasy IG Marta Urgalewicz