Wycieczka edukacyjna klas starszych do redakcji „Delfi“ i radia „Znad Wilii“

Published: 2016-04-20
        Według W.H. Kilpatricka „projekt to odważne, planowe działanie, wykonywane całym sercem w środowisku społecznym”. Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace entuzjastycznie angażuje się w podobną działalność. W tym roku  mieliśmy wspaniałą okazję uczestniczyć w projekcie edukacyjnym „Medijų raštingumo laboratorija”. Projekt skierowany jest do  uczniów klas starszych, ma na celu zapoznanie młodzieży szkolnej ze specyfiką pracy dziennikarskiej, rozwijanie ich umiejętności komunikacyjnych.
        I etap projektu  koncentrował się wokół zadań wykonywanych przez uczniów pod kierunkiem koordynatorów projektu, wykłady z wymianą zdań, spostrzeżeń i  doświadczeń. Spotkanie miało miejsce  w gimnazjum 27 stycznia 2016 r.
W ramach II etapu projektu 15 kwietnia grupa uczniów klas gimnazjalnych udała się z wizytą do radia „Znad Wilii” oraz redakcji portalu informacyjnego „Delfi”. Podczas spotkania w studiu uczniowie poznali charakter pracy prezenterów radiowych, zobaczyli, jak wygląda nowocześnie wyposażone studio, do czego służą poszczególne przyrządy, a co najważniejsze byli świadkami nagrywania audycji oraz prezentacji wiadomości emitowanych na cały kraj.
       Jesteśmy zachwyceni i bardzo wdzięczni  organizatorom projektu, także dyrektorowi radia „Znad Wilii”, Mirosławowi  Juchniewiczowi za wyjątkową możliwość zorganizowania pobytu w studiu. Kierujemy swoje podziękowania redaktorowi portalu „Delfi”,  Ryszardowi Rotkiewiczowi, za fascynującą lekcję. Uczniowie mieli okazję w nietypowy sposób zdobyć odpowiedzi na nurtujące społeczność pytania i przy okazji z bliska obejrzeć i dotknąć pracy reporterskiej, poznać jej wady i zalety.

Wychowawczyni kl.IIIg Janina Snarska