Wyniki konkursu recytatorskiego

Published: 2018-04-20

Wczoraj, 19 kwietnia,  w auli Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej odbyły się pierwsze eliminacje Konkursu Recytatorskiego poezji Marii Konopnickiej, w którym udział wzięło 1​8​ uczniów.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przygotowanie maksymalnie dwóch wierszy autorstwa Konopnickiej, których łączny czas prezentacji nie przekroczy pięciu minut.

Jury w składzie: Maria Bukina, Janina Snarska oraz Justyna Mackiewicz nagrodziło trzy osoby w I kategorii wiekowej:

I miejsce zajęła Daria Mysina klasa 1,

II miejsce zajął Rafael Saławatow klasa 2,

III miejsce zajęła Agnieszka Bojarin klasa 3.

Ponadto wyróżniono dodatkowo : Sylwię Vyšnevskytė z klasy 3.

Wśród uczniów klas 4-6, 7-8 oraz uczestników powyżej lat 15 zwycięzcami, którzy zaprezentują nasze gimnazjum w drugim etapie eliminacji krajowych zostały:

Ewelina Wideiko klasa 6

Gabriela Bojarin klasa 7

Marta Urgalewicz klasa IG

Elżbieta Orłowska klasa IG.

Serdecznie gratulujemy! Życzymy pomyślnego występu w twórczej potyczce kolejnego etapu!

Z kolei nauczycielom, przygotowującym swoich uczniów, dziękujemy za rzetelną pracę.

Nauczycielka jęz. polskiego Janina Snarska.