Święto pierwszaków

Published: 2018-04-09

W piątek, 30 marca miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – pierwszoklasiści pożegnali się z elementarzem i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, licznie zgromadzeni rodzice oraz uczniowie starszych klas z wychowawcami.

Uczniowie wykazali się wiedzą, umiejętnościami artystycznymi oraz odwagą. Udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze. Pomyślnie rozwiązali zagadki przygotowane przez uczniów klasy czwartej.

Dzieci z klasy pierwszej uroczyście złożyły przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy pierwszoklasiści przez panią wicedyrektor Walentynę Bartoszewicz najstarszą książką, jaka znajduje się w bibliotece szkolnej, zostali pasowani na czytelników biblioteki. Na pamiątkę tego okazałego wydarzenia, każdy nowy czytelnik otrzymał okolicznościową zakładkę do swojej książki.

Uczniowie klas drugiej, trzeciej i czwartej wręczyli, swoim młodszym kolegom i koleżankom, własnoręcznie wykonane drobne upominki. Od rodziców otrzymali w prezencie książki do własnej biblioteki. Pierwszaczki byli bardzo zadowoleni i miło zaskoczeni podarunkami i życzeniami sucesów.
   Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wychowawczyni 1 klasy Czesława Orłowska