Rejonowy konkurs „Pokochaj Polską Mowę“

Published: 2018-03-23

W piątek, 23 marca, 11 uczniów klas 4 ze szkół rejonów solecznickiego i wileńskiego zmierzyło się w rejonowym konkursie „Pokochaj Polską Mowę”. Jest to czwarta edycja konkursu, która odbywa się w Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace.

W konkursie wzięły udział uczestnicy z Gimnazjum w Pogirach, Gimnazjum im. A. Krepsztul w Butrymańcach, Gimnazjum w Ejszyszkach, Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Solecznikach, Gimnazjum im. E.Orzeszkowej w Białej Wace, Gimnazjum im. M. Balińskiego w Jaszunach, Szkoła Podstawowa w Podborzu, Szkoła Podstawowa w Dajnowie.
Uczniowie rozwiązywali test w ciągu 1 godziny, za który mogli uzyskać 38 punktów. Zadania konkursowe składały się z dwóch części: językowej oraz czytania tekstu ze zrozumieniem, które były niełatwe i wymagały posiadania dobrej wiedzy.
Wypełniony został też czas oczekiwania na wyniki: uczestnicy zostali zaproszeni na warsztaty do Centrum Imprez w Białej Wace. Serdecznie dziękujemy paniom Annie Woronieckiej i Łorecie Grygorowicz za treściwe i interesujące zajęcia edukacyjne, gdzie zgłębione zostały umiejętności jak teoretyczne, tak i praktyczne, dotyczące tradycji i zwyczajów Wileńszczyzny.
Uczestnicy kunkursu zostali nagrodzeni podziękowaniami, a laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe prezenciki.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie się i uczestnictwo w konkursie.
Laureaci konkursu „Pokochaj Polską Mowę“:
I miejsce - Oliwia Szarkowska, Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Solecznikach, naucz. ŁucjaDudojć.
II miejsce – Melita Titko, Gimnazjum w Ejszyszkach, naucz. Janina Miszkinis.
II miejsce – Milena Pietkiewicz, Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Solecznikach, naucz. Danuta Tomaszewicz.

Wyróżnienia za dobre wyniki:
Dominika Dzierkacz - Gimnazjum w Ejszyszkach, naucz. Janina Leonowicz.
Miłana Bojarin – Gimnazjum im. E. Orzeszkowej w Białej Wace, naucz. Janina Bukina

Serdecznie gratulujemy!!!

Janina Bukina