Lekcja patriotyzmu

Published: 2018-02-28

We wtorek, 27 lutego, uczniowie klas IG-IIG mieli możliwość zapoznania się z postacią rotmistrza Witolda Pileckiego, jednym z bohaterów polskich, który przez 16 lat mieszkał w Wilnie i nieraz bywał w miejscowościach obok Ejszyszek.

Uczniom w charyzmatyczny sposób pani Małgorzata Kupiszewska, koordynatorka projektu „Rotmistrz Pilecki – Bohater Niezwyciężony. Raport z Auschwitz” przedstawiła życie i los Pileckiego, który posiadał nieludzką odwagę i patriotyzm, niezłamany przez faszystów i komunistów.

Uczniowie klas IG-IIG postanowili podzielić się otrzymaną informacją i opowiedzieć o życiu i losie Witolda Pileckiego dla młodszych koleżanek i kolegów gimnazjum.

Mam nadzieję, że uczniowie naszego gimnazjum poprzez tę lekcję otrzymali wiedzę o wielkim patriotyzmie wybitnej postaci – Pileckiego, o którym nie słyszeli dotychczas. Po lekcji każdy z nas stawiał sobie pytanie: „Co tak naprawdę znaczyło być Patriotą?”

Mirosława Szostak, dyrektor gimnazjum