Astrid Lindgren – przyjaciółka dzieci

Published: 2017-12-11

7 grudnia dla uczniów klas 4 – 5 lekcja czytania pozalekcyjnego została zintegrowana z plastyką i odbyła się w Sali Imprez naszego miasteczka. Temat lekcji brzmiał: ,,Astrid Lindgren – przyjaciółka dzieci”.

Uczniów zaciekawiła wystawa książek autorstwa A.Lindgren, znalazły się na niej książki, których bohaterką była nie tylko Pippi Pończoszanka, ale także bracia Lwie Serce, Mio, Emil ze Smalandii, dzieci z Bullerbyn, Karlsson z Dachu i inni.

W ramach tych zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną ,,Życie i twórczość Astrid Lindgren”, którą przyszykowała uczennica klasy 5 Paulina Molyte. Uczniowie obejrzeli także odcinek kreskówki ,,Pippi Pończoszanka”, co pomogło im później w odpowiedziach na rymowanki i quizu na podstawie tego utworu.

Na kolejnym etapie zajęcia prowadzonego przez pracownika Sali Imprez p. Annę Woroniecką każdy uczeń indywidualnie wykonał pracę plastyczną ,,Pippi Pończoszanka – dzieci koleżanka”.

Głównym celem zajęć była promocja czytelnictwa i twórczości Astrid Lindgren wśród uczniów. Myślę, że cel został osiągnięty, ponieważ uczniowie wykazali wielką chęć do czytania innych utworów tej znanej pisarki.

Bibliotekarka Maria Bukina