Nietradycyjny dzień zajęć u uczniów klas 1 – 4

Published: 2017-11-25

Dnia 23 listopada, odbyła się wycieczka uczniów klas 1 – 4 do Muzeum Energetyki i Techniki w Wilnie (Energetikos ir technikos muziejus).Celem wycieczki było rozbudzenie ciekawości i wspomaganie samodzielnego poznania świata i uczenia się.

Zwiedzanie muzeum rozpoczęliśmy od ekspozycji poświęconej rozwojowi motoryzacji. Wychowankowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska samochodom, motocyklom i innym jednośladom, które królowały na litewskich szosach. Rozpoznawaliśmy pojazdy, którymi jeździli nasi rodzice i dziadkowie.

W czasie wycieczki wysłuchaliśmy informacji o wystawie energetycznej, na której prezentowane są oryginalne instalacje pierwszej elektrowni wodnej w Wilnie, a także historia setnej rocznicy tego technicznego dziedzictwa i zasad produkcji elektrycznej.

Pod koniec wycieczki czekały na nas interaktywne ekspozycje techniczne, w których każdy uczeń miał okazję dostać się na księżyc, stworzyć obwód elektryczny i wypróbować wiele ciekawych eksponatów. Dzieci skorzystały z wielu atrakcji i wspaniale bawiły się.

Wychowawczyni klasy 4,  Janina Bukina