Barwny strój krakowski i weselny nastrój

Published: 2017-11-17

Barwny strój krakowski i weselny nastrój – tak rozpoczął się 17 listopada, Dzień Patronki w Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace. Otóż trzynasty raz, jak podkreśliła p.wicedyrektor Walentyna Bartoszewicz, i wciąż na nowo, potrafimy odkrywać bogaty życiorys słynnej literatki i działaczki społecznej, Elizy Orzeszkowej.  Ogólnoszkolną lekcję  literatury polskiej i świętowania Dnia Patronki  połączono w tym roku z Czytaniem Narodowym . Zostały zainscenizowane przez uczniów klasy IG wybrane sceny z dramatu St.Wyspiańskiego „Wesele“. Pstry korowód przedstawicieli różnych warstw społecznych przemaszerował  przez scenę auli. W radosny nastrój wprawiły skoczna muzyka ludowa i teksty gwary góralskiej. Obu autorów łączyła wspólna sprawa,  swoją twórczością wskrzeszali ducha Narodu Polskiego. Narodowe Czytanie  - to największa akcja promująca czytelnictwo wśród Polaków. Dzisiaj w tej akcji łączymy się także i my.

Organizator uroczystości, Janina Snarska.