Międzynarodowy Dzień Tolerancji w szkole

Published: 2017-11-17

"Przyjmij każdego jaki jest. Każdy ma wady, nawet najlepszy. Jesteśmy tylko ludźmi".

Ostatnio coraz częściej w prasie, w telewizji można usłyszeć bądź przeczytać słowo "Tolerancja". Cóż on takiego oznacza?

Tolerancja oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania choćby były całkowicie odmienne od własnych, albo zupełnie z nimi sprzeczne. Współcześnie rozumiana tolerancja to szacunek do wolności innych ludzi.

W tym roku symbol tolerancji - ręcę pod hasłem "Ręce niszczą, ręcę tworzą". W poniedziałek uczniowie w klasach mieli pogadanki na temat tolerancji, tworzyli prace, które każdy mógł obejrzeć przez cały tydzień podczas wystawy.

1 klasa

2 klasa

3 klasa

4 klasa

5 klasa

6 klasa

7 klasa

8, IG klasy

IIG, IIIG, IVG klasy

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz klasowym wychowawczyniom za piękne prace twórcze.

Pedagog socjalny Renata Nanartowicz