26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków

Published: 2017-09-28

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków . To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Te i inne ciekawostki poznali uczniowie naszego gimnazjum na tradycyjnie obchodzonej imprezie. Skierowany był apel o podejmowanie nauki większej liczby języków  i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia. Uczniowie, by zrobić ten pierwszy krok, wykonywali zadania twórcze,  nauczyli się podstawowych słów grzecznościowych  w około 20 językach świata. Starszacy w tym czasie wzięli udział w quizie językowym, konkurowali ze sobą w wiedzy języka  angielskiego i kultur państw europejskich.

Dziękujemy za ciekawe zajęcia paniom  od jęz. angielskiego, N.Żurawlowej oraz J.Wojtkiewicz.

J.Snarska