Łączy nas dążenie do wspólnych celów

Published: 2017-09-27

W naszą codzienność szkolną przez ostatnie dziesięciolecia wdarł się szalony pęd, multum wydarzeń  i  krocie zmian w szkolnictwie. Widocznie dlatego  pojawiła się potrzeba spotkania w kole  społeczności  naszego gimnazjum, byśmy wspólnie, jak jedna rodzina, zechcielibyśmy  razem  tworzyć swą rzeczywistość  i zrozumieli, że cokolwiek robimy, inicjujemy, do czegokolwiek dążymy   - to świadomy wkład we wspólne dobro  naszego gimnazjum.  Nietradycyjne zajęcia poprowadziła Administracija szkoły, panie M.Szostak i W.Bartoszewicz oraz przewodnicząca rady metodycznej, J.Snarska.

Jednym z ważniejszych tematów spotkania młodzieży  klas 5-IIG były ostatnio zatwierdzone oraz planowane zmiany w oświacie. Zapoznano uczniów ze strukturą instytucji oświatowych oraz naszej placówki. Dowiedzieli się, w jaki sposób powstają programy nauczania, programy prewencyjne i wychowawcze, dokumenty metodyczne, plany tematyczne i wychowawcze.  Dzisiejsza młodzież zadaje wiele pytań , jest dociekliwa, dlatego chcemy, żeby im nie zabrakło pomysłów i propozycji dla kolejnych zmian. Chcemy wspólnie poznawać, uczyć się od siebie, pielęgnować swoją kulturę i zadbać o osobistą potrzebę edukacyjną.

J.Snarska