UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Published: 2017-09-04

Że wakacje już się skończyły, uświadomił   dzwonek,  który zabrzmiał  1 września  o godz.10.30  w   gimnazjum  Elizy Orzeszkowej,  uroczyście  rozpoczynając  nowy 2017/2018 rok szkolny.

Inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego pod hymn gimnazjum oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie przywitano wszystkich zgromadzonych i głos zabrała p. dyrektor Mirosława Szostak, która serdecznie powitała po wakacjach przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzyła wszystkim samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów.

Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz uczniów, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście, przedstawiciele Rady i Administracji Samorządu Rejonu Solecznickiego p. Krystyna Sławińska, p.Regina Sokołowicz,  proboszcz parafii w Rudnikach Józef Narkun.

Uroczystość zakończyło złożenie życzeń z okazji nowego roku szkolnego. Później uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszym gimnazjum.

Autor artykułu: Aleksandra Bojarin

Autorzy zdjęć: Marek Mysin, Irena Navickaja