Półkolonie “Kolorowe cukierki”

Published: 2017-06-23

Upragnione i wyczekiwane, gorące i słoneczne, to……. oczywiście wakacje. Wakacje to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki, odrabiania lekcji. Jednak dzieci z naszej  szkoły nie chciały rozstawać się z jej murami. Dlatego też dla 15 uczniów były zorganizowane półkolonie letnie w dniach od 12 – 27 czerwca.

Opiekę nad dziećmi sprawowała sympatyczna kadra pedagogów naszego gimnazjum, którzy mają wieloletnie doświadczenie w organizacji aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Celem zajęć było:- kształtowanie pozytywnych zachowań społecznych,- stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego,- rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji,-doskonalenia umiejętności językowych i pracy w grupie, -popularyzacja historii, tradycji polskich, ugruntowanie poczucia tożsamości narodoweji europejskiej.- poznawanie najbliższej okolicy „Moja mała Ojczyzna”. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” za pomoc, którą ciągle otrzymujemy, za opiekę, za wielkie i gorące serca, które nie mogą być obojętne. Dziękujemy Oddziałowi w Łomży, a osobiście pani Hance Gałązka, za to, że mogliśmy tak treściwie i wesoło spędzić czas, dokształcić się i jeszcze bardziej pokochać swoją Ojczyznę i Macierz.

Czesława Orłowska, nauczyciel nauczania początkowego