Tradycje 3 klasy

Published: 2017-05-25
    W drugim półroczu w klasie 3 została wprowadzona piękna tradycja przeprowadzania godzinek wychowawczych przy herbatce. Według nowej tradycji 17 maja odbyło się kolejne spotkanie wychowawcze pod  tytułem  „Przyjaźń to jedno z najważniejszych i najbardziej potrzebnych uczuć w życiu każdego człowieka“. Lekcję poprowadziła  padagog szkolny- Renata Nanartowicz, która ściśle współpracuje z klasą trzecią. Zajęcie rozpoczęliśmy słowami, że każdy z nas,nie zważając  na wiek, płeć, pochodzenie czy zainteresowania potrzebuje mieć kogoś, komu może zaufać. Przecież wszyscy dobrze wiemy, że szkoła to miejsce, w którym  spędzamy większość dnia, w której ciągle przebywamy,  jesteśmy początkowo otoczeni grupą obcych osób, z którymi musimy nauczyć się współpracować. Ile osób w klasie tyle osobowości. Jeden chce, by zawsze go zauważano, inny wprost przeciwnie – najchętniej schowałby się w kącie.
   Każdy chce być w grupie akceptowany i doceniany. Sposoby na to są różne. Więc przeprowadziliśmy grę, gdzie każdy uczeń powinien  wymienić dodatnią cechę  kolegi siedzącego po prawej stronie. Uczniowie chętnie i z uśmiechem wymieniali najlepsze słowa. Później postanowiliśmy wspólnie złożyć obietnice, które będziemy musieli spełnić już w klasie 4. Każdy uczeń otrzymał kartkę, na której zapisał swoją obietnicę. Wszystkie kartki zostały włożone do koperty i będą przeczytane dopiero w 4 klasie.
Następnie „ćwiczyliśmy“ nawyki koleżeństwa, poprzez obcowanie przy okrągłym stole, przy herbatce. Każdy uczeń przyniósł swój poczęstunek, aby poczęstować przyjaciół z klasy, używając form grzecznościowych. Podczas wspólnego posiedzenia przy herbatce, śpiewaliśmy znane nam piosenki. Czas lekcji upłynął szybko i wesoło.
  Pod koniec godzinki wychowawczej, uczniowie mieli podniosły nastrój i mam nadzieję, że  nabyte nawyki koleżeństwa będą  i nadal się rozwijały i wzrastały.

Wychowawczyni klasy 3 , Janina Bukina