Impreza klas początkowych ,,Książka szuka przyjaciela"

Published: 2017-05-24
  22 maja w auli szkolnej odbyła się impreza dla uczniów klas 1-4 – ,,Książka szuka przyjaciela“, mająca na celu propagowanie  i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Uczniowie przedstawili widowisko literackie, gdzie głównymi bohaterami były różnorodne książki: ENCYKLOPEDIA (H.Tarasewicz, kl. 3), SŁOWNIK (A. Połubianko, kl. 4), ATLAS (M. Staszewski, kl. 4), WIERSZE (A. Ragoża, kl. 2), BAŚNIE (S. Wiszniewskitie, kl. 2), ALBUM (A. Bojarin, kl. 2). Agata z klasy 2 zarecytowała wiersz ,,Wielki skarb“, jej koledzy Emilia i Andrzej przedstawili inscenizację wiersza ,,Skarga książki“. A najmłodsi czytelnicy Dominika i Rafael zarecytowali wiersz ,,O pewnym Grzesiu“.
  Widzowie mieli możliwość obejrzeć prezentację multimedialną ,,Jak powstaje książka“, z której dowiedzieli się o drodze książki od tabliczki glinianej do książki drukowanej  oraz książki elektronicznej e-book.
  Później uczniowie przedstawili książki, które polecali do czytania swoim kolegom i koleżankom. Paweł z klasy 4 zachęcał do przeczytania utworu A.Lindgren ,,Ronja córka zbójnika“, Miłana z klasy 3 – polecała książkę A.A.Milne „Kubuś Puchatek“, Artur Czerkes z klasy 4 przekonywał dzieci, że warto przeczytać książkę M.Kruger ,,Karolcia“, Wiktoria z klasy 3 była zafascynowana bajką ,,Jaś i łodyga fasoli“ i polecała tę książkę do czytania.
Następnie przypomnieliśmy jak czytelnik musi ustosunkowywać się do wypożyczonych książek, żeby ich nie urazić.
  ,,Zbliżają się wakacje letnie, czeka na was nie tylko odpoczynek, ale i lekturki polecane przez nauczycieli, więc zapraszam do biblioteki. Książki bardzo cieszą się, gdy ich wypożyczają czytelnicy. Dlatego one  i przyszły do was w gości, żeby znaleźć wśród was prawdziwych przyjaciół “ – powiedziała  na zakończenie bibliotekarka M. Bukina.
Zakończyliśmy swoje święto wspólną piosenką.
  Impreza została przyszykowana  poprzez współpracę biblioteki, nauczycielki od muzyki i  wychowawczyń klas początkowych.

Bibliotekarka Maria Bukina