Rejonowy konkurs języka polskiego ,,Pokochaj polską mowę"

Published: 2016-03-24

,,Źle mówić lub pisać, to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją budowali".

Janusz Korczak

Drugi rok z rzędu gimnazjum im. E. Orzeszkowej w Białej Wace organizował rejonowy konkurs wiedzy języka polskiego dla uczniów klas 4 ,,Pokochaj polską mowę", który odbył się 10 marca. Kandydaci do rejonowych zmagań z gramatyki najpierw zostali wyłonieni w swoich szkołach. W tym roku na konkurs przybyło 16 uczestników z 5 szkół rejonu solecznickiego. Byli to uczniowie Gimnazjum im. L. Narbuta w Koleśnikach, Gimnazjum im. A. Krepsztul w Butrymańcach, Gimnazjum im. M. Balińskiego w Jaszunach, Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Solecznikach, Gimnazjum w Ejszyszkach oraz gospodarze konkursu- uczniowie Gimnazjum im. E. Orzeszkowej w Białej Wace.

Kryterium oceniania prac stanowiła liczba błędów popełnionych przez uczestników. Wygrali uczniowie, którzy popełnili najmniejszą liczbę błędów. Pierwsze miejsce zdobyły Julia Hałaburda z Gimnazjum w Ejszyszkach oraz Gitana Januszkiewicz z Gimnazjum im. E. Orzeszkowej w Białej Wace, drugie- Dominika Baranowska Gimnazjum im. M. Balińskiego w Jaszunach, trzecie podzielili Justyna Bogdiun Gimnazjum w Ejszyszkach, Ewelina Wideiko Gimnazjum im. E. Orzeszkowej w Białej Wace i Kamil Adrian Grygorowicz Gimnazjum im. M. Balińskiego w Jaszunach.

Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymali dyplomy oraz nagrodę przedmiotową, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania za uczestnictwo.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział oraz paniom za pracę przygotowawczą do konkursu.

Nauczycielka klasy 4 Leonarda Markielewicz