Konkurs poezji Marii Konopnickiej dla uczniów klas początkowych

Published: 2017-04-27
      Bez wątpienia należy stwierdzić, że miłośników poezji Marii Konopnickiej mamy najwięcej wśród uczniów klas początkowych, bo to oni 27 kwietnia uczestniczyli w szkolnym konkursie poezji znanej i lubianej poetki.
    Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów od najmłodszych lat poezją oraz zachęcanie do występów na scenie. I temu właśnie miał służyć konkurs recytatorski, ponieważ potrafił rozbudzić u tych najmłodszych zainteresowanie sztuką pięknego wysławiania się. Recytatorzy byli bardzo dobrze przygotowani, swoimi interpretacjami potrafili  przenieść zebranych w auli gimnazjum do kolorowego i wesołego świata fantazji, do świata piękna, wdzięku i elegancji.
        Jury konkursu wśród 27 uczestników konkursu wyłoniło pięcioro zwycięzców:
I miejsce – Rafael Saławatow, klasa 1;
II miejsce –  Dominika Staszewska, klasa 1;
II miejsce – Patryk Bojarin, klasa 4;
III miejsce – Miłana Bojarin, klasa 3;
III miejsce –  Paweł Rutkiewicz, klasa 4.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom, dziękują także publiczności, gratulują zwycięzcom i życzą dalszych sukcesów.

Janina Gaidienė,  nauczycielka klasy 2