Szkoła to nie tylko lekcje, a także wycieczki szkolne

Published: 2017-04-26
Szkoła to nie tylko lekcje, a także wycieczki szkolne. Uczniowie zaliczają je do najważniejszych i najciekawszych form pracy dydaktyczno-wychowawczych, bo żadne wydarzenie szkolne nie zapada tak głęboko w pamięć jak wycieczki edukacyjne oraz wydarzenia im towarzyszące.
Grupa uczniów klas 7-8 i  G I-IV  25 kwietnia uatrakcyjniły proces nauczania wycieczką do drukarni SPAUDA  oraz wzięli udział w tematycznych zajęciach dotyczących różnych okresów bądź wydarzeń z historii Państwa Litewskiego.
Dzięki współpracy z rodzicami, a mianowicie z panią M.Sołowjową, nadarzyła się niezastąpiona okazja do zwiedzenia drukarni, by uczniowie mogli się dowiedzieć  jaką drogę ma przebyć biały zwój papieru, przemieniając się w książkę, barwny komiks lub krzyżówkę, by ukazać się na półce w sklepie, w szkole,  w bibliotece bądź na ławce ucznia.
Urozmaicając pobyt zahaczyliśmy o zaułki  starego uniwersytetu, okazały Pałac Prezydenta, przespacerowaliśmy się ul. Literatów i podążyliśmy na zajęcia tematyczne z jubilerstwa, technik rycerskich oraz ciekawostki czasów Bony Sforzy w Zamku Dolnym Pałacu Książęcego.
Dobra wycieczka pomaga w zrozumieniu otaczającego świata oraz zaspokaja głód przygód u młodzieży, myślę, że osiągnęliśmy te cele i każdy doświadczył niezapomnianych wrażeń.

Nauczyciel-metodyk, J.Snarska.