I etap konkursu ruchu drogowego „Sygnał świetlny“

Published: 2017-04-11
 7 kwietnia w naszym gimnazjum został przeprowadzony I etap konkursu ruchu drogowego „Sygnał świetlny”. W konkursie brali udział uczniowie klas 1 – 4.
Wszyscy uczniowie klas początkowych wraz z wychowawczyniami, zebrali się w auli gimnazjum, gdzie byli podzieleni kolorkami na 2 grupy: grupa koloru czerwonego i grupa koloru żółtego. Każdy uczestnik konkursu otrzymał emblemat, potwierdzający do której grupy należy. Do grupy koloru żółtego należeli uczniowie, którzy wyróżnili się lepszą wiedzą wśród swoich kolegów. Natomiast grupa koloru czerwonego nie miała okazji się nudzić. Uczniowie mieli zajęcia praktyczne, jak prawidłowo przejść przez jezdnię oraz oglądając filmiki o przepisach ruchu drogowego wyszukiwali w nich błędy.
W auli gimnazjum uczniowie z grupy koloru żółtego wykonywali ćwiczenia teoretyczne, wykazywali swoją wiedzę w znakach drogowych, uczestniczyli w wiktorynie o regułach zachowania się na drodze, wideopytanie, zagrali w grę „Szarada”, w której musieli wykazać swoje nawyki aktorstwa, bez słów pokazując kolegom podany wyraz. Natomiast w części praktycznej konkursu pokazali jak prawidłowo nosić odblaski oraz jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię na nieregulowanym przejściu dla pieszych. Wykonując zadania konkursu każdy uczeń otrzymywał zebraną liczbę punktów.
Po podsumowaniu wyników uczeń z każdej klasy, który uzbierał najwięcej punktów, został wynagrodzony dyplomem „Wzorowego uczestnika ruchu drogowego” oraz 21 kwietnia będzie uczestniczył w II etapie, w rejonowym konkursie ruchu drogowego.
Nimi zostali:
uczennica klasy 1 – Dominika Staszewska
uczennica klasy 2 – Agata Kowalewska
uczennica klasy 3 – Miłana Bojarin
uczeń klasy 4 – Patryk Bojarin

Dziękuję wszystkim współorganizatorom oraz uczestnikom konkursu. Zwycięzcom życzę powodzenia w dalszych etapach konkursu.

Janina Bukina, wychowawczyni klasy 3