Rejonowy konkurs „Pokochaj polską mowę“

Published: 2017-03-28
   Rejonowy konkurs „Pokochaj polską mowę” na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace. W tym roku miała miejsce już trzecia jego edycja. W konkursie wzięły udział szkoły i gimnazja z rejonów solecznickiego i wileńskiego:  Gimnazjum w Pogirach, Gimnazjum im. św. S. Kostki w Podbrzeziu, Szkoła Podstawowa w Szumsku, Gimnazjum im. A. Krepsztul w Butrymańcach, Szkoła Podstawowa  im. św. F.  Kowalskiej w Rzeszy, Gimnazjum w Ejszyszkach, Gimnazjum w Mickunach, Gimnazjum im. J. Śniadeckiego  w Solecznikach, Gimnazjum im. E.Orzeszkowej w Białej Wace, Szkoła-przedszkole ,,Malowany Latawiec” w Wojdatach,  Gimnazjum im. L.Narbutta w Koleśnikach, Gimnazjum im. M. Balińskiego w Jaszunach.
   Zmagania językowe uczniów odbyły się 24 marca. Uczniowie rozwiązywali test w ciągu 1 godziny, za który mogli uzyskać 38 punktów. Zadania konkursowe składały się z dwóch części: językowej oraz czytania tekstu ze zrozumieniem, które były niełatwe i wymagały posiadania dobrej wiedzy. Gdy prace były wykonane, utworzona rozkazem pani dyrektor gimnazjum im. E.Orzeszkowej Mirosławą Szostak, grupa sprawdzająca wzięła się do pracy. Oczekując na wyniki, wszyscy uczniowie wraz ze swoimi paniami mieli ciekawą wycieczkę do pałacu Balińskich w Jaszunach, za którą serdecznie dziękujemy panu dyrektorowi  Kazimierzowi  Karpiczowi. Uczestnicy kunkursu zostali nagrodzeni dyplomami i notesami, a laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca otrzymali książki z pięknymi wierszami i opowiadaniami i prezenty.
   Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie się i uczestnictwo w konkursie.

Zwycięzcami rejonowego konkursu „Pokochaj polską mowę“ zostali:
I miejsce -Anna Barkowska, Gimnazjum im. M. Balińskiego w Jaszunach, naucz. Jolanta Petraszun;
II miejsce - Tomas Michalcewiczius, Gimnazjum im. M. Balińskiego w Jaszunach, naucz. Jolanta Petraszun;
III miejsce - Gloria Gincaitė, Szkoła-przedszkole ,,Malowany Latawiec” w Wojdatach, naucz. Jadwiga Jakszta;
III miejsce - Paweł Rutkiewicz, Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace, naucz. Czesława Orłowska.
Serdecznie gratulujemy!!!