Zapusty w naszej szkole

„Jest w Zapusty zwyczaj taki,
Przebierają się dzieciaki
I już jako zapustnicy
Chodzą z gwiazdą po ulicy...“

W dniu 28 lutego 2017 r. o godz. 13:00 w  gimnazjum odbyły się  Zapusty dla klas początkowych, organizowane z inicjatywy samorządu uczniowskiego.
Na początku uroczystości, Ewelina Drabato, przedstawiciel samorządu uczniowskiego, powitała zebranych na sali uczniów oraz zapoznała dzieci z tradycjami zapustowymi.
Prawie wszyscy uczniowie tego dnia  przyszli do szkoły w maskach i przynieśli wyborne  dania zapustowe. Chrusty, bliny, pączki, ciasta, owoce...  Mamusie naprawdę musiały się napracować. I wszystko po to, aby ich pociechy miały udany rok, bo  jak zakorzeniony zwyczaj nakazuje, kto na Zapusty je dużo i syto, ten będzie przez cały  rok syty .  Przysmaków wystarczyło dla wszystkich.
Kolejną częścią programu było ognisko oraz symboliczne ,,wypędzenie zimy“ poprzez spalenie Marzanny. Towarzyszyły temu okrzyki i śpiewy dzieci. Wierzymy, że po głośnej zabawie, przyjdzie słoneczna i ciepła wiosna.
Samorząd uczniowski gimnazjum serdecznie dziękuje rodzicom  za pomoc w organizowaniu święta.

Kurator samorządu uczniowskiego, Renata Nanartowicz