Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

Published: 2017-02-20
 Zima to trudny okres dla leśnych zwierząt, ponieważ gruba warstwa śniegu i lód utrudniają dostęp do naturalnego pokarmu i wody.
11 lutego obchodzimy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej, dlatego z tej okazji 15 lutego, uczniowie 3 klasy, wspólnie z wychowawczynią postanowili przeprowadzić nietradycyjną godzinkę wychowawczą i pomóc mieszkańcom lasu przetrwać najcięższą porę roku.  Uczniowie z domu przynieśli dodatkowe pokarmy dla mieszkańców lasu, to były różnego rodzaju zboża, pestki dla ptaków, chleb i inne. Nietradycyjną lekcję zaczęliśmy od filmu o prawidłowym dokarmianiu ptaków. Następnie wyruszyliśmy do lasu, gdzie dzieci chętnie zostawiły pokarmy dla ptaków i zwierząt. Trzeba podkreślić, że pogoda w ten dzień dopisywała nam jak najbardziej. Wróciliśmy do klasy szczęśliwi i pełni emocji.
To była dobra okazja, aby zastanowić się, jak z mrozem i śniegiem radzą sobie mieszkańcy lasu i jak my, ludzie, możemy im pomóc przetrwać najtrudniejszą dla nich porę roku.

Wychowawczyni 3 klasy Janina Bukina