Sztafeta odliczania 100 dni

Published: 2017-02-20
 Wielu z nas Olimp kojarzy z rezydencją  bogów  o  zalesionych wzgórzach pełnych  gajów oliwnych, między którymi wznoszą się kolumny - pozostałości antycznych świątyń. Otóż odkryto na skraju nieprzebrniętej Puszczy Rudnickiej, w mieście Biała Waka stare plemię Olimpów, które co roku sprawdzając przydatność obywatelską wydaje światu wykształconych  i wychowanych adeptów ...  W takim klimacie odbył się Bal Studniówkowy w Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej.
W Olimpii bierze swój początek sztafeta niosąca ogień olimpijski, więc maturzyści dwudziestej trzeciej promocji rozpoczęli odliczanie stu dni zmierzających do mety. Chcąc sobie zjednać przychylność bogów składali swoje dary w formie popisów z kunsztu Hefajstosa, Homera i Platona. Nie obyło się bez wystąpień zaproszonych gości i tradycyjnego występu szkolnego zespołu tanecznego „Relax“ pod kierownictwem Julii Butko.
Miłą niespodzianką było ogłoszenie nominacji maturzystów. Najmilszą chwilą były zapięte szarfy i otrzymane certyfikaty uznania ich indywidualności.

Wychowawczyni klasy, Janina Snarska