Pasowanie na ucznia klasy 1

Published: 2017-02-14
Mając za sobą pół roku ciężkiej umysłowej pracy, przyszedł nareszcie czas przedstawić wyniki nauki czytania, tańców, śpiewu, recytacji, pokazać starszym kolegom, że czegoś jesteśmy warci.
Uroczystość pasowania na ucznia klasy I zajmuje ważne miejsce wśród uroczystości szkolnych. W tym roku obchodziliśmy je 10 lutego. Ten dzień był szczególny dla pierwszaków.
Święto rozpoczęło się wspaniałym występem artystycznym. Gości przywitała wychowawczyni klasy 1. Wszyscy uczniowie pięknie deklamowali, a także bawili publiczność tańcem, śpiewem, czytaniem i rozwiązywaniem zagadek. Uświetnieniem imprezy było złożenie przysięgi przez pierwszaków.
Wicedyrektor gimnazjum, Pani Walentyna Bartoszewicz, złożyła życzenia i przy pomocy symbolicznego ołówka pasowała dzieci  na uczniów.
Wiele ciepłych słów wypowiedzieli koledzy z klas 2-4. Przyjemne zaskoczenie sprawiła duża kolorowa kredka, sprezentowana przez klasę 2 z wychowawczynią Panią Janiną Gajdiene. Dziękujemy także klasom 3-4 za pięknie wykonane upominki.
Po uroczystości uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wszystkim pierwszakom życzę sukcesów w nauce oraz rzetelnego przestrzegania złożonego przyrzeczenia!

Wychowawczyni klasy 1 Leonarda Markielewicz