Ciekawa lekcja w klasie 2

Published: 2016-12-23
             W naszej drugiej klasie niektóre lekcje odbywają się w nietradycyjny sposób, ponieważ są integrowane różne przedmioty. Czasami lekcje języka polskiego są integrowane z muzyką. Obecnie w okresie oczekiwania świąt podczas lekcji języka polskiego słuchaliśmy i śpiewaliśmy kolędy. Niektóre lekcje poznania świata są integrowane z plastyką i technologią.
          Szczególnie ciekawą i pracowitą lekcją dla uczniów klasy 2 była lekcja poznania świata, która odbyła się 22 grudnia. Zintegrowaliśmy ją z lekcją plastyki i technologii i w sposób ciekawy i pożyteczny opanowaliśmy wiedzę o naszej Ojczyźnie. Z pomocą mapy dowiedzieliśmy się jakich mamy sąsiadów, a także wiele innych ciekawych wiadomości.
         Wspólnymi siłami wykonaliśmy swoją mapę Litwy. Uczniowie odzwierciedlili na niej równiny i wyżyny, miasta, jeziora i rzeki. A granicę państwową zaznaczyli bardzo wyraźnie i dokładnie. Wszyscy uczniowie pracowali z wielkim zapałem i ciekawością. Drugoklasiści – to ZUCHY!
          Obecnie nowa mapa Litwy wisi w naszej klasie.

Janina Gaidienė
nauczycielka klasy 2