Wycieczka klasy 5 do Wilna

Published: 2016-12-15
14 grudnia b.r. uczniowie klasy 5 wyjechali na wycieczkę do Wilna. Pierwszym punktem naszej wycieczki były warsztaty lepienia z gliny, podczas których  dzieci poznały jak należy pracować   z gliną. Pani kierownik pokazywała i tłumaczyła podstawowe  techniki pracy z gliną, gdzie najważniejsze są  fantazja i pomysły samych dzieci. Każdy z nas  wylepił po kilka zabawek na choinkę.
Prawdziwym rajem dla dzieci było także  Muzeum Zabawek w Wilnie. Uczniowie  zobaczyli jak  się bawiły  dzieci wiele lat temu, a także   mieli możliwość zobaczyć jakimi zabawkami  bawili się ich rodzice i dziadkowie. Kolekcja składała  się z oryginałów i kopii. Tym ostatnim poświęcono szczególną uwagę, gdyż właśnie one pozwalają zrealizować główną ideę muzeum – dotykać–brać–poznawać.

Wychowawczyni klasy 5, N. Żurawlowa