Wycieczka do Wilna

Published: 2016-12-15

Dnia 6 grudnia uczniowie klas 1–4, pod opieką wychowawczyń klas początkowych, wybrali się autokarem do stolicy Litwy – Wilna, aby zwiedzić przepiękną, znajdującą się w centrum miasta, na placu katedralnym – noworoczną choinkę oraz zdobyć nawyki lepienia z gliny.

Zbiórka odbyła się o 9.00 przed naszym gimnazjum. Po sprawdzeniu listy obecności i załatwieniu wszystkich spraw organizacyjnych, odjechaliśmy spod budynku naszego gimnazjum, nie mogąc doczekać się zobaczenia tej uroczej choinki.

Po jednogodzinnej podróży byliśmy na miejscu, w Wilnie. Pierwsza i druga klasa swoją wycieczkę rozpoczęła od uczestnictwa w programie edukacyjnym, podczas którego dzieci miały okazję zapoznać się z gliną oraz własnoręcznie wykonać świąteczny upominek – świecznik-choinkę. Natomiast 3 i 4 klasa w ten czas miała okazję pospacerować po centrum miasta Wilna oraz obejrzeć przepiękną noworoczną choinkę, bożonarodzeniową szopkę oraz malutkie, świąteczne miasteczko, znajdujące się dookoła choinki.
Po upływie 2 godzin zamieniliśmy się działalnością, t. j. 1 i 2 klasa odwiedzała choinkę,  starsi koledzy z 3 i 4 klasy wzbogacali umiejętności lepienia z gliny w pracowni artystycznej „ADI studija“ w Wilnie.

Dzień był bardzo urozmaicony i nasycony. Do domu wróciliśmy zmęczeni i pod wpływem wrażeń.

Opracowała nauczycielka klas początkowych Janina Bukina