Urodziny Pluszowego Misia

Published: 2016-11-29
  Dnia 25listopada, w dzień, który został ustanowiony na cześć pierwszego na świecie pluszowego misia odbyła się impreza. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnie odśpiewanej piosenki ,,Pokochaj pluszowego misia”.  W spotkaniu uczestniczyły dzieci z kl. 1 – 4.
  Dzień Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, jednocześnie do dobrej zabawy. Ponieważ dzieci lubią misie, dlatego trudno wyobrazić sobie świat bez najlepszego przyjaciela każdego dziecka.
  Dzieci zadeklamowały wierszyki o misiach, złożyły dla nich życzenia.
 Aulę, w której odbywała się impreza przyozdobiły sylwetki misiów malowane specjalnie na tę okazję oraz licznie przyniesione miłe przytulanki. Na spotkaniu przedstawiono najbardziej znane sylwetki misiów - bohaterów literackich, a także zapoznano wszystkich z historią powstania tego święta w formie prezentacji multimedialnej. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie pt.” Stary zielony miś”. Dzieci aktywnie odpowiadały na pytania, odgadywały zagadki.
   Przygotowana została też wystawa pod hasłem "Misiowe lekturki", na której zaprezentowane zostały pozycje z literatury dziecięcej m.in. o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, Misiu Paddingtone i inne.
   Na zakończenie imprezy każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek.

Bibliotekarka Maria Bukina