Išvyka į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką

Publikuota: 2016-10-24

2016-ieji yra paskelbti bibliotekų metais. Ta proga mokyklos bibliotekininkė M.Bukina organizavo išvyką į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką.
    Mus pasitikusi bibliotekos darbuotoja Nijolė pirmiausia aprodė vaikų ir jaunimo literatūros skyrių. Mums patiko vaikams įrengtas skaitymo kambarys su minkštais foteliais ir slaptais kampeliais. Buvo įdomu sužinoti, kad yra ir žaidimų kambarys, kuriame mamos gali palikti visai mažus vaikus, kol pačios bibliotekoje mokosi ar skaito.
    Vėliau ponia Nijolė mums papasakojo, kad biblioteka, įkurta 1919 m. o pats pastatas pastatytas 1963m. ir  tik šiemet atidarytas po net 8 metus trukusio remonto.
   Mus sužavėjo bibliotekos marmuriniai laiptai ir kolonos, aplankytos skaityklos, kuriose galima gauti pačių rečiausių knygų, šviesios patalpos. Buvo įdomu pasižiūrėti į žmones, kurie čia rašo mokslinius darbus, skaito, dirba kompiuteriais. Biblioteką puošia vitražas, paminklas M.Mažvydui. Ponia Nijolė papasakojo, kad čia vyksta įvairūs renginiai, susitikimai su žymiais žmonėmis, parodos.
    Išėjome iš bibliotekos su gera nuotaika, daug sužinoję. Jeigu studijuosime Vilniuje, būtinai lankysimės šioje bibliotekoje.

Parengė: 8 kl. mokinės - M.Urgalevič, E.Narkevič